Bilge Güneş ürün ve hizmet kapsamında eğitici ahşap oyuncakların yanı sıra çocuk gelişimini destekleyici web ve mobil tabanlı uygulama içerikleri de üreten çocuk dostu bir kurumdur. Ağacın faydaya dönüştüğü bu yolculuk sonucunda ortaya çıkan oyun materyalleri çocuğunuzun bilgiyi öğrenmesi duygu hakkında farkındalık oluşturabilmesi aynı zamnda bilgiyi gözlemlemesini de sağlar.

Bir çocuğun düşüncelerini, duygularını, davranışlarını anlamlandırmak için en iyi yöntem oynadığı  oyunları takip etmektir. Çocuk yaşadığı mutluluğu da üzüntüyü de bu yolla ifade eder. Bunu anlamak için en doğru zaman okul öncesi dönemdir. Yaş aldıkça keşfetmeye başlayan çocuk gördüğü her nesneyi sorgular. 

3-6 yaş aralığındaki okul öncesi çocuklara özel tasarlanan ve bütünsel bir yaklaşım ile duygusal ve aritmetik zekânın birlikte aktive edilmesi ve işlevselliğinin desteklenmesi gerekliliğini önemseyen Bilge Güneş oyun içerikleri  eğlence, öğrenme, keşfetme gibi çocuğun gelişimi üzerinde çok önemli olan kavramları da birbirinden ayrı tutmamaktadır.

Duygusal zeka ve aritmetik zekanın birlikte bir bütün olarak ele alınarak desteklenmesi gerekliliği yaklaşımı ile yola çıkan Bilge Güneş için her çocuk özel bir değerdir.Çocuklar geleceğimizi şekillendiren bir sonraki kuşağı etkileyecek olan değerli miraslarımızdır. Çocuklar için iyi ve güzel olan herşey kıymetlidir.

Bilge Güneş ailesi olarak en kıymetlilerimiz olan bütün dünya çocukları için değer oluşturabilmek ve onlara mutluluk katabilmek adına çıktığımız bu yolda siz değerli ebeveynlerin de desteğini almış olmaktan son derece mutluluk duyduğumuzu bilmenizi isteriz.