NEDEN BES LENME? 

Sağlığın korunabilmesi ve yaşamın sürdürülebilir olması adına besin öğelerinin yeterli ve dengeli miktarlarda alınması olarak tanımlayabileceğimiz beslenme, özellikle çocukların gelişimi ve büyümesi açısından önem arz eder. Yapılan araştırmalar; çocukların özellikle okul öncesi dönemlerindeki beslenmesinin yaşamın ilerleyen dönemlerinde edineceği beslenme alışkanlıklarını şekillendirmekte olduğunu dolayısı ile de sağlığını etkilemekte olduğunu göstermektedir.

Düzenli beslenme ve besleyici gıdaların tüketilmesi çocukların akademik anlamda iyi olmasını sağlamanın yanı sıra ruhsal anlamda da kendilerini iyi hissetmelerini sağlayacaktır. Faydalı olabilmek adına Bilge Güneş olarak benimsediğimiz yaklaşım çocuğun gelişiminin bir bütün olarak ele alınmasıdır. Çocuk duygusal zekâsı ve aritmetik zekâsı ile birlikte bir bütündür . Her iki zekâ çeşidi üzerinde önemli etkisi olduğunu düşündüğümüz beslenme çocuğun hayatında gelişim açısından çok büyük öneme sahiptir. Bu kapsamda sağlıklı beslenme konusunda çocukları teşvik edecek görsel ve eğlenceli içerikler oluşturmaktayız.

Ayrıca App Store ve Google Play dan edinebileceğiniz uygulama oyunumuzun içerisinde çocuklara yönelik  iki adet beslenmeye yönelik eğlenceli oyunlar bulunmaktadır. 

 


 

BİLGE GÜNEŞ ile EĞLENEREK SAĞLIKLI BESLEN 

Bu bölümde çocuklarımızı sağlıklı beslenmeye teşvik edebileceğiniz eğlenceli örnek tabaklar bulacaksınız. Her tabak  Beslenme ve Diyet uzmanı Ceylan Kızılkan tarafından hazırlanmış olup ayrıca sizlere içeriklerindeki faydalı bilgileri de sunmaktadır.

 

Eğlenceli Tabaklar
Arastırmalar ne diyor beslenme ?